Soutěžní sezóna pro taneční skupinu Move2you, která pracuje pod Střediskem volného času Rýmařov a pod vedením Petry Čechové, začíná hned v říjnu, a to žebříčkovými soutěžemi. Jsou to soutěže sól a duí v dětské, juniorské a hlavní věkové kategorii, rozdělené do výkonnostních tříd A, B, C. Tanečníci musí sbírat body a ti nejlepší dostanou nominaci na mistrovství ČR, dále Evropy a světa. Mezi nejúspěšnější tanečníky letošní sezóny patří v dětech sólistka Tereza Švehlová a duo Tereza Švehlová s Terezou Krejčí. V juniorech sólisté Adéla Komůrková a Štěpán Moninec a dua Karolína se Štěpánem Monincovi a Sandra Thomasová s Adélou Kohlerovou. V hlavní kategorii sólisté Nela Prchlíková, Aneta Vávrová, Mirka Rapouchová a Petra Čechová a dua Veronika Valinová s Nelou Prchlíkovou a Mirka Rapouchová s Petrou Čechovou. Duo Mirky s Petrou prezentovalo Rýmařov ve finále na mistrovství ČR a vybojovalo nádherné 6. místo.

Únor až duben patří velkým a hlavně náročným přípravám pro soutěže formací. Skupina Move2you letos startovala s devítičlennou hiphopovou formací, složenou pouze z mladých slečen, Hobby naší doby a s velice úspěšnou street show Cesta kolem světa.
Z první soutěže O Popelčin Střevíček si Cesta kolem světa odvezla 2. místo a Hobby naší doby doslova vypotila 1. místo. Vyvrcholením celé soutěže bylo udělování putovního střevíčku. Střevíček je udělen taneční skupině, která byla podle poroty ze všech zúčastněných v hlavní kategorii nejlepší. Letos se vybíralo z asi dvaceti choreografií a cena absolutního vítěze, tedy putovní střevíček, putovala do Rýmařova. Na soutěži O Popelčin střevíček, sklidila skupina Move2you v hlavní věkové kategorii největší úspěch.

Z další soutěže, která se konala v Hlučíně a nesla název Hlučínský talent, si Rýmařováci odváží dvě krásná 1. místa. Závěr této soutěže již tradičně patřil vyhlášení nejlepší choreografie. Ze všech zúčastněných souborů ve všech kategoriích byla jako nejlepší zvolena show Cesta kolem světa, a tak se cena opět vezla do Rýmařova.

Hned den nato se pokračovalo soutěží ve Valašském Meziříčí pod názvem Hot Dance. Soutěže se zúčastnily soubory z celé Moravy, konkurence byla tedy obrovská, ale i přesto „můftujáci“ s oběma formacemi zakončili náročný víkend prvenstvím.

Poslední soutěž formací nesla název Sokol Dance Cup. Z devíti krásných formací si Cesta kolem světa odvezla 3. místo a Hobby naší doby místo čtvrté.

Na závěr sezóny nechybělo ani pozvání na Dny Javornicka, kam Move2you jezdí již několik let obohacovat program, a na hiphopový festival do Polska, kam skupina Move2you jela ukázat, jak se v Rýmařově tancuje.

Rok 2010/2011 byl pro taneční skupinu Move2you velice náročný, ale úspěšný. Přinesl nejen spoustu zlatých medailí a krásných pohárů, ale také skvělé zážitky a taneční posun. Za vším je obrovská dřina, několik hodin tance, potu, energie. Trvá měsíce, než se vše secvičí do podoby, s níž tanečníci mohou na parket. Když ale tanec přinese radost, krásné zážitky, smích doprovázený slzami štěstí, tak to za to stojí. Děkuji všem rodičům a hlavně tanečníkům za krásný taneční rok. Naše poděkování patří také sponzorům, bez kterých bychom se neobešli: p. Ryšavý (www.autoprodejna.cz), Auto Color Design, s. r. o., Dataf, s. r. o., Praha, Mobiss – nábytek, s. r. o., Easy Control Morava spol., s. r. o., Vodoinstalatérství René Škarupa, Extreme shop, Mailinda, s. r. o., ZATEFA stavby, s. r. o., DKS, s. r. o., Jan Sochor.

Petra Čechová, vedoucí Move2you